wigilia

Wigilie klasowe 2017

Tradycyjnym zwyczajem w ostatni dzień przed zimową przerwą świąteczną odbywały się wigilie klasowe. Podczas tych spotkań nie mogło zabraknąć życzeń, opłatka, potraw wigilijnych i rozmów w świątecznie udekorowanych klasach. Wcześniej, w odpowiedni nastrój wprowadziły nas jasełka (w szkole podstawowej) i kolędy oraz pantomima (w gimnazjum) Dobro i zło. Diabeł i Anioł. Maryja, Józef i Dzieciątko. Nasi Gimnazjaliści. Przebrani, niewidoczni, wzruszeni, inni…To Oni pokazali nam mądre przesłanie wigilijnej pantomimy, które w kilku słowach można byłoby podsumować następująco : masz prawo się mylić, masz prawo być na złej drodze, ale nie masz prawa nie próbować z tej drogi uciec. Uciec w stronę dobra i miłości jakie daje nadzieja płynąca z serca nowonarodzonego Jezusa. Scenografia, muzyka i kostiumy mimów sprawiły na nas ogromne wrażenie. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa