pies

Uczniowski projekt „Pomagamy Bezbronnym Przyjaciołom”

Przyszła zima, zaraz święta, a nasi uczniowie myślą nie tylko o ludziach, ale i o zwierzętach. Bezbronnych, zwłaszcza o tej porze roku.Tak naprawdę to pomyśleli o nich już w październiku, kiedy to przystąpili do konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Morena, organizację realizującą zadania pod nazwą. Gdański Fundusz Młodzieżowy.Grupa inicjatywna w składzie: Martyna Jastrzębska, Amadeusz Wysogląd, Olaf Koprowski z liderem Marysią Sokołowską na czele napisała projekt pt. „Pomagamy Bezbronnym Przyjaciołom”. Pomysł gimnazjalistów został pozytywnie oceniony pod względem formalnym i merytorycznym przez Komisję składającą się z przedstawicieli organizacji pozarządowych – partnerów merytorycznych FM. Uczniowie otrzymali grant w wysokości 500 zł na jego realizację. Celem akcji jest nie tylko zbieranie środków na żywność, w tym przede wszystkim na karmę specjalistyczną dla chorych zwierząt, ale również rozpowszechnianie wiedzy na temat ich potrzeb emocjonalnych. Trzeba pamiętać, że zwierzęta to nie zabawki – czują ból, tęsknotę, osamotnienie, ale i radość, jeżeli ktoś im poświęci swój czas i zainteresowanie. Równocześnie trwa zbiórka koców, grubych tkanin i smyczy. Dary można przynosić do budynku Gimnazjum nr 12 do 14 stycznia 2018 roku.

PLAKAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa