tydzien

Tydzień Zawodowca dla gimnazjalistów

Znajdź szkołę, nauczysz się zawodu, znajdziesz pracę.
Od 5 marca rozpoczyna się Tydzień Zawodowca.To okazja dla gimnazjalistów, by zastanowić się, jaką placówkę wybrać w kolejnym etapie edukacji. W programie m.in. targi szkół, spotkania z doradcami zawodowymi, Dzień Techniki i gala „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej”. W ramach tej imprezy 5 marca w godz. 9 – 14 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 odbędą się targi szkół. Dzięki temu w jednym miejscu będzie można poznać ofertę kształcenia wielu placówek. 6 marca (godz. 9-13) Centrum Rozwoju Talentów zaprasza uczniów do Olivia Business Centre (Budynek Olivia Six). To okazja, by poznać swoje predyspozycje zawodowe, największe zalety, ale i wady. Specjaliści podpowiedzą, które zawody warto brać pod uwagę podczas nadchodzącej rekrutacji. 
7 marca (godz. 9 – 14) Zespół Szkół Łączności, Zespół Szkół Samochodowych, Szkoły Ekonomiczno – Handlowe, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 zapraszają na dni otwarte. Z kolei 8 marca między godz. 9 a 14 swoje drzwi dla gimnazjalistów otwierają Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich, Państwowe Szkoły Budownictwa, Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo – Usługowych, Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące Conradinum. W tych samych godzinach, 9 marca, można odwiedzić Zespół Szkół Morskich, Zespół Szkół Energetycznych, Zespół Szkół Kreowania Wizerunku, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1. Dodatkowo 10 marca między godz. 10 a 13 zaplanowano dni otwarte dla uczniów z rodzicami i osób przyjezdnych z innych gmin.Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące „Conradinum” 8 marca organizują „Dzień Techniki”. 
9 marca odbędzie się natomiast gala „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej” w Centrum Rozwoju Talentów w Olivia Business Centre. Od września będzie czekało ponad 2 tys. miejsc w technikach i ok. 950 miejsc w szkołach branżowych. (Dziennik Bałtycki 2.03.2018)
tydzien

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa