Sukces w I Ogólnopolskim Konkursie Artystyczno- Ekologicznym Balticarium: Poznajemy nasz Bałtyk

W dniu 22 lutego 2018 r. odbyła się w świetlicy lekcja konkursowa w ramach I Ogólnopolskiego Konkursu Artystyczno – Ekologicznego: „Balticarium: Poznajemy Nasz Bałtyk”.
Lekcję pt. „Zwierzęta Bałtyku” przeprowadzili uczniowie z kl. III c oraz uczennica kl. III b dla młodszych kolegów z oddziału przedszkolnego O a. W formie przedstawienia zaprezentowali świat fauny Morza Bałtyckiego. Rozmowy zwierząt w Bałtyku umiejętnie poprowadzili narratorzy: Zosia Bohusz i Kryspin Werbowy. W rolę nauczyciela wcieliła się Julia Wicher, która powitała gości w świetlicy oraz zaprosiła do obejrzenia przedstawienia, a później rozmawiała z nimi na temat fok. Poprowadziła również zabawę „Foki do wody”.
Zosia Sterlingow opowiedziała o mniej znanych mieszkańcach naszego morza. Na koniec odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci kolorowały foki i dorysowywały tło wg własnej inwencji. Zajęcia uwieńczyło wykonanie wspólnego zdjęcia.
Jury konkursowe przyznało naszej grupie świetlicowej II miejsce za zaangażowanie, dobry scenariusz, duży wkład pracy, formę „mini apelu” na temat Bałtyku, bogactwo materiałów przybliżających Morze Bałtyckie przedszkolakom oraz materiał dopasowany do poziomu wiekowego dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa