BaltPLSV_1

Konkursowa lekcja w świetlicy szkolnej

W dniu 22 lutego 2018 r. odbyła się w świetlicy lekcja konkursowa w ramach I Ogólnopolskiego Konkursu Artystyczno – Ekologicznego: „Balticarium: Poznajemy Nasz Bałtyk”.

Uczniowie z klasy III c i uczennica klasy III b przeprowadzili lekcję pt. „Zwierzęta Bałtyku” dla młodszych kolegów z oddziału przedszkolnego 0 a, podczas której zaprezentowali w formie przedstawienia świat fauny Morza Bałtyckiego. Rozmowy zwierząt w Bałtyku umiejętnie poprowadzili narratorzy: Zosia Bohusz i Kryspin Werbowy. W rolę nauczyciela wcieliła się Julia Wicher, która powitała gości w świetlicy, zaprosiła dzieci do obejrzenia przedstawienia, porozmawiała z nimi o fokach oraz poprowadziła zabawę pt. „Foki do wody”.  Zosia Sterlingow opowiedziała o mniej znanych mieszkańcach naszego morza. Na koniec odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci przedszkolne kolorowały foki  i dorysowywały tło wg własnej inwencji.

Zajęcia uwieńczyło wykonanie wspólnego zdjęcia.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa