jaselka

Jasełka w świetlicy

19.12.2017 r. odbyły się w świetlicy jasełka dla rodziców przygotowane przez uczniów klasy 3 c, ich wychowawcę – p. V. Szymańską i nauczyciela świetlicy – p. M. Kułakowską.

Występ   rozpoczął się tekstem w języku kaszubskim pt. „Kolęda Kaszubów” oraz prezentacją zgromadzonych  na stole potraw wigilijnych i świątecznych, charakterystycznych dla kuchni kaszubskiej. Następnie pięknie przebrani aktorzy przedstawili historię narodzin Pana Jezusa, ubarwiając występ śpiewem kolęd. Zwieńczeniem spotkania były życzenia i wspólne dzielenie się opłatkiem. Rodzice byli wzruszeni i dumni ze swoich dzieci.

W kolejnym dniu gościliśmy w naszej szkole dzieci z Przedszkola nr 33 wraz z wychowawcami. Przedszkolaki odwiedziły najpierw swoich starszych kolegów w oddziałach „0”, gdzie wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy. W świetlicy powitała naszych gości wicedyrektor szkoły – mgr  Joanna Obszańska, a nauczyciele zaprosili ich do obejrzenia jasełek. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. Spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem i pamiątkowym zdjęciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa